ساختار پوست

ساختار پوست

پوست متشکل از 3 لایه اصلی است:

1-رو پوست (اپیدرم)که لایه ی نازک خارجی می باشد.

2-درم که لایه ضخیمتر داخلی است.

3-هیپودرم که پوست را به بافتهای ماهیچه ای متصل می کند.

پوست با دارا بودن سطح متوسطی حدود 3 متر مربع یکی از بزرگترین اعضا بدن است. پوست یک سد محافظتی بین محیط جهان اطراف با عضلات و اعضای درونی و رگهای خونی و اعصاب بدن تشکیل می دهد.

مو و ناخن ها از پوست منشا گرفته و یک حفاظت اضافی ایجاد می کنند.

ظاهر پوست بطور گسترده ای تغییر می کند. این تغییر نه تنها بدلیل عواملی همچون افزایش سن بوده بلکه نمایش دهنده نوسانات هیجانی و سلامت عمومی نیز می باشد.

پوست یک عضو زنده است هر چند فوقانی ترین لایه آن لایه شاخی و رو پوست بوده که سطح پوست را تشکیل می دهد و متشکل از سلول های زنده و مرده هستند و در هر فردحدود 30 هزار عدد از این سلول ها در هر دقیقه ریزش می کنند. با این وجود سلول های زنده پوست دائما در قسمت زیرتری رو پوست تولید شده تا جایگزین این سلول ها گردند.

ما با معرفی و ارائه کرم های معجزه زیبایی شمعدانی به شما کمک می کنیم تا پوستی شاداب تر و لطیف تر از قبل داشته باشید.

معرفی انواع پوست

1.پوست معمولی

پوستی است که چربی و رطوبت آن متعادل باشد. پوستی ایده ال است و در هنگام لمس با طراوت و تازه می باشد.این نوع پوست با گذشت زمان تمایل به خشک شدن دارد. در نتیجه برای خوب ماندن مانند سایر پوست ها نیاز به مراقبت دارد. دارای رنگی مطلوب و روشن و بافتی نرم و لطیف می باشد که عاری از لکه و روزنه های قابل مشاهده است. در این گونه پوست ها اثری از پوسته پوسته شدن نیست.

کرم های معجزه زیبایی شمعدانی برای پوست های معمولی مناسب هستند و به عنوان یک کرم مراقبتی به شما کمک می کند تا با حفظ رطوبت پوستتان تغذیه شود.

2.پوست چرب

از مهمترین مشخصات پوست چرب این است که ماده ی هیدرات کننده ی طبیعی از غدد چرب پوست به مقدار زیادی ترشح می شود که در نتیجه لکه هایی روی پوست ایجاد می شود. بزرگ ترین مزیت پوست چرب این است که آهسته تر از انواع دیگر پوست ها پیر و شکسته می شود.افرادی که پوست چرب دارند می توانند از کرمهای مرطوب کننده ی بدون چربی استفاده کنند، تا چهره ای روشن ولطیف داشته باشند.

کرم معجزه زیبایی شمعدانی نیز می تواند چربی سطح پوست شما را کنترل و از ایجاد لکه و نقطه های تیره بر روی پوست جلوگیری کند.

3.پوست خشک

پوست های خشک ماده ی چرب کمتری دارند و بسیار مستعد حساسیت هستند. خشکی پوست با بالا رفتن حرارت، دمای هوا، باد و شرایط آب و هوایی و غیره تشدید می شود. از کرم هایی استفاده کنید که مرطوب کنندگی بالایی داشته باشند و از غذاهایی که اسیدهای چرب فراوان دارند نیز استفاده کنید. همچنین می توانید از کرم یا پاک کننده های روغنی استفاده کنید.

برای حفظ و شادابی پوست از ویتامین ها،کرمهای مراقبتی نظیر کرم معجزه زیبایی شمعدانی استفاده کنید.

4.پوست مختلط

این نوع پوست بسیار شایع است. به این صورت که برخی از نواحی مانند دست و گونه ها و اطراف چشم خشک و برعکس پیشانی، بینی و پشت کمر چرب تر می باشد. در این نوع پوست، قسمتهای چرب و خشک باید بطور جداگانه مورد مراقبت قرار گیرند.

5.پوست پیرنما

این نوع پوست ظاهری پیرنما و فرسوده دارد که در افراد میانسال دیده می شود. معمولا نازک، دارای منافذ باز و حساس است و حالتی افتاده دارد. این نوع پوست بسیار حساس است و نیاز به مراقبت ویژه دارد. مالیدن روغن ماهی همراه با عسل به پوست، حالتهای نابهنجار آن را تا حدی کاهش می دهد. مصرف روغن ماهی و گیاهان خام در درمان این پوست بسیار موثر است.

کرم معجزه زیبایی شمعدانی به این نوع پوست هم می تواند کمک کند و با جوان سازی، روشن کنندگی و تقویت خاصیت لیفتینگ پوست به شماکمک کند تا پوستی زیبا و دلخواه داشته باشید.